Binali Bey Cephesinde Beklenmedik Haber!!!

Binali Bey Cephesinde Beklenmedik Haber!!!

31 Mart 2019 " yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından 6 günlük yeniden sayım sürecinin içinden henüz çıkamadık. Bu süreç içerisindeyken Ekrem İmamoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi cephesinden pek çok açıklama geldi. Ak Parti ve Binali Yıldırım cephesi de yeniden sayım işlemlerinin bitmesin bekliyor. Bu sabah Binali Yıldırım yeniden sayılan geçersiz oylar ile ilgili bir açıklama yaptı.

06 Nisan 2019 - 20:00

Binali Yıldırım: Onlar Hesaplarını Yapmışlar

binali yildirim aciklama - Binali Bey Cephesinde Beklenmedik Haber

 

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın yeniden sayım ve sonuç işlemlerine ilişkin açıklamaları şu şekilde:

 

 “Şu anda beklemekten başka yapacak bir faaliyet yok. Yüksek Seçim Kurulu bütün bu süreci yönetecek. Çünkü seçimin şu anda sahibi YSK’dır. Daha sonra da kararını açıklayacaktır.” “Belli ki onlar önceden bu hesapları yapmışlar. Bizim elimizde böyle bir hesap yok. YSK’nın, seçim kurullarının saymadan bu rakamları açıklamaları manidar.”

 

Buyursunlar Sayalım, Neticeyi Görelim

binali yildirim kazandik - Binali Bey Cephesinde Beklenmedik Haber

 

 

 

Binali Yıldırım daha sonra yeniden sayım işlemlerinin başlama süreci için şunları söylemişti:

 

“Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Şunu da ilave ediyorum, eğer bu kadar eminlerse, bu kadar kendilerine güveniyorlarsa buyursunlar sayalım. Neticeyi görelim, kimsenin de kafasında bir soru işareti kalmasın. İstanbullular da rahat etsin, adaylar da rahat etsin. Böylece her şey ortaya çıksın.”

 

Aradaki Fark

binali yildirim 2 - Binali Bey Cephesinde Beklenmedik Haber

 

Son olarak Binali Yıldırım aradaki farkı açıkladı:

 

“Daha önce söyledim, aradaki fark 29 binlerden şu anda 18 bin civarına düşmüş durumda. Bir yandan da işlemeler devam ediyor. Daha sayılacak çok sandık var. Dolayısıyla şu anda söylenecek bu kadar. Onun dışında bir bilgi söylememiz kamuoyunu yanlış yönlendirme olur takdir edersiniz ki.”

Kaynak: https://hadimo.com/binali-bey-cephesinde-beklenmedik-haber/
Bu haber 14650 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Chp ve İyi Parti Ortak Açıklama Yapabilir
Chp ve İyi Parti Ortak Açıklama Yapabilir
Ünlü Firma Sonunda İflasını Açıkladı
Ünlü Firma Sonunda İflasını Açıkladı