Bir daha seçim alamaz

Bir daha seçim alamaz

AKP kurucusu" CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP’nin oy oranın yüzde 38’i geçmediğini ve seçimin Erdoğan için “büyük hezimet” olduğunu belirterek, “Eğer muhalefet süreci iyi yönetirse bundan sonra Erdoğan’ın seçim alacağına ihtimal vermiyorum” dedi.

09 Nisan 2019 - 08:37

İstanbul ve Ankara gibi iki büyük kentin AKP’den alınmasını değerlendiren Şener, şöyle devam etti: “Bu seçimlerde herkes şunu söylüyordu; Ankara’yı, İstanbul ve İzmir’i hangi parti alırsa bu seçimin galibi odur diye. Özellikle Ankara ve İzmir ile birlikte İstanbul’un alınmış olması son derece de önemli.

Seçim sonuçlarına baktığımızda CHP bu üç büyük kenti bu seçimlerde almış görünüyor. Her ne kadar itirazlar devam etse de, bu devlet gücüne dayanarak seçim sonuçlarına değiştirme çabasından ibarettir. Başka bir anlamı yok, halk iradesini göstermiş ve oyunu vermiştir.  2002 seçimlerinden bugüne, 17 yıldır ilk defa Tayyip Erdoğan’ın bir seçim kaybettiğini görüyor seçmenler. Demek ki seçimleri kaybedebilirmiş. O kadar da güçlü değilmiş.

Bu kadar medya ve para gücüne rağmen seçimleri kaybetti. Kendi geleneksel oy tabanı da kendisinden rahatsız ve partiyi terk etti diye bakılıyor. Bu doğrudan doğruya Tayyip Erdoğan’ın bir hezimetidir. Tayyip Erdoğan bu seçimlerle 17 yıllık siyasi hayatı boyunca yaşamadığı bir hezimeti yaşamıştır. 1991, 1989 ve 1987 seçimlerinde yaşananan hezimeti yaşamıştır. Bu algısını ve sihrini bozmuş bir hadisedir. Bundan sonra ki seçimlerde inişe geçeceğini düşünüyorum. Eğer muhalefet süreci iyi yönetirse Erdoğan’ın bundan sonra seçim alacağına ihtimal vermiyorum.”

Kaynak: https://www.ulusalpost.com/bir-daha-secim-alamaz-181961h.htm?fbclid=IwAR3-A8JMP-4YW_FBejqYPiUh5fMD2Xcbb3VNTiB6d_Fpx9xEVkUoAq2jqfY
Bu haber 12609 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Chp ve İyi Parti Ortak Açıklama Yapabilir
Chp ve İyi Parti Ortak Açıklama Yapabilir
Ünlü Firma Sonunda İflasını Açıkladı
Ünlü Firma Sonunda İflasını Açıkladı