Kimse Bu Hamleyi Beklemiyordu: Anıtkabir’de Değişiklik

Kimse Bu Hamleyi Beklemiyordu: Anıtkabir’de Değişiklik

Bildiğiniz üzere "Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde Anıtkabir’e bir ziyarette bulunmuştu. Ziyaret sonrasında Anıtkabir’de bulunan şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazan İmamoğlu defterin en sonuna “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu” yazmıştı. Ardından bu olay gündeme bomba gibi oturmuş ve;

05 Nisan 2019 - 17:58

Genel Başkanlar bu olay ile ilgili bazı açıklamalarda bulunmuştu. Az önce gelen bir habere göre ise Anıtkabir’de bulunan o defter yerinden kaldırıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir ziyaretinden sonra şeref defterine yazdıkları şu şekildeydi:

 

“Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bugün manevi huzurunuzda 1919 yılında başlattığınız Kuvayımilliye ruhunun 100’üncü yılının içerisinde aynı ruhla 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul’a tüm tarihi birikimi, maneviyatını koruyarak, milli unsurlarından asla taviz vermeden hizmet edeceğime söz veriyorum. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.”

 

Ekrem İmamoğlu

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Milli Savunma Bakanlığı Olay İle İlgili Açıklama Yapmıştı

sebnem aktop 1 - Kimse Bu Hamleyi Beklemiyordu: Anıtkabir'de Değişiklik

 

Milli Savunma Bakanlığı Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir ziyaretinden sonra imzaladığı defter ve ziyaret için şunları söylemişti:

 

“Anıtkabir’de düzenlenen bütün törenler “Anıtkabir Hizmetleri Yönergesine” uygun olarak icra edilmektedir. Bugün Anıtkabir’de icra edilen törende, törene katılım sağlayanlar tarafından tören usül ve esaslarına uygun olmayan şekilde hareket edilmiştir. Konuya ilişkin ilgili personel ikaz edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

 

Son Olarak Erdoğan Açıkladı: Defteri Kaldırıldı

erdogan aciklama - Kimse Bu Hamleyi Beklemiyordu: Anıtkabir'de Değişiklik

 

Konuya ilişkin son açıklamayı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Anıtkabir şeref defteri olayı ile ilgili Erdoğan:

 

”İstanbul’dan beyefendi çıkıyor, gidiyor. Sen mazbatanı aldın mı, almadın. Anıtkabir’in protokol işlemi nedir haberi yok. Orada kılavuzluk yapanlar da yanlış yaptı.  şu anda yaptığı işlem protokol usulü açısından kesinlikle yanlıştır. Milli Savunma Bakanlığı defteri çekti aldı’’ dedi.

Kaynak: https://hadimo.com/kimse-bu-hamleyi-beklemiyordu-anitkabirde-degisiklik/
Bu haber 12515 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sayıştaydan Çok Konuşulacak İspark Raporu!
Sayıştaydan Çok Konuşulacak İspark Raporu!
Akp’li Ömer Çelik’ten İmamoğlu Paylaşımı!
Akp’li Ömer Çelik’ten İmamoğlu Paylaşımı!