Muzun Muhteşem 5 Faydası

Muzun Muhteşem 5 Faydası

Muzun kendine has tadı ve kokusu" onu en çok tercih edilen meyveler arasında yapıyor. İçerisinde pek çok vitamin, mineral, protein, aminoasit ve karbonhidrat barındıran muz oldukça sağlıklı bir meyvedir. Vücudu zinde tutan ve protein deposu olan sütün de faydaları saymakla bitmez.

29 Nisan 2019 - 08:10

Bu iki şifa deposu olan kaynağı bir araya getirin ve faydalarını görmezden gelmeyin! İşte muzlu sütün muhteşem faydaları…

1-Ara Öğünde Gönül Rahatlıyığla İçin! 

Diyet yapanlar ve sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için ikindi vakti ara öğünü oldukça önemlidir. Enerjinin düşmeye başladığı akşamüstü saatlerinde muzlu sütle ara öğün yapmalısınız. Muzda bulunan fazla enerji sayesinde vücudunuz gerekli olan enerji ihtiyacını bu sayede alır. İsterseniz yanında bir avuç içi kadar ceviz, fındık gibi sağlıklı kuruyemişleri yiyebilirsiniz. Hem muzlu süt hem de sağlıklı kuruyemişler sayesinde enerjiniz artacak, yorgunluk belirtileriniz azalacaktır.

2-Tatlı İsteğini En Aza İndiriyor! 

Geceleri çikolata yemeden uyuyamıyor ya da tatlı yemediğiniz zamanlarda kendinizi sinirli hissediyorsunuz. İşte muzlu süt tam bu noktada devreye giriyor. Muzlu süt, kilo aldırmadan doğal bir şekilde vücudun tatlı ihtiyacını karşılıyor. Eğer canınız tatlı isterse sağlıksız besinler tüketmek yerine muzlu süt tüketebilirsiniz.

3-Kan Basıncını Dengeliyor! 

Kan basıncını düzenleyen potasyum muzda yeterince vardır. İçerdiği zengin potasyum sayesinde kan basıncını dengeler. Ayrıca muz, felç ve inme gibi olayları %40 oranında azaltıyor.

4-Kasları Besliyor! 

Karbonhidrat, potasyum ve protein içeren muzlu süt kasları besler, sağlığını güçlendirir. Ayrıca, kilo verirken kas kaybını önlemeye yardımcı olur. Kilo vermek isteyenler için en uygun kullanım şekli spordan sonra içilecek 1 bardak muzlu süttür.

5-Adet Sancılarını Azaltıyor, Mide Ağrılarıyla Savaşıyor! 

Adet sancısı yaşıyorsanız kesinlikle muzlu sütü tercih edebilirsiniz. Muzun içeriğindeki potasyum, adet sancılarının giderilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca muzlu süt mide ekşimesi, yanması gibi sorunlarla savaşıyor.

Eğer, süt içtikten sonra karın şişkinliği problemi oluyorsa, laktoz alerjiniz olabilir. Laktozsuz süt ve süt ürünleri tercih etmelisiniz.

Bu haber 514 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkilileri göreve çağırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkilileri göreve çağırdı
Fox Fatih portakala Dur dedi
Fox Fatih portakala Dur dedi